Jste zde

O klubu

Název: Klub přátel československého opevnění „Utržený”
Sídlo: Benešov č. 98, okres Blansko
IČO: 26532131
Posláním klubu je zejména rekonstrukce jednoho z objektů bývalého pohraničního opevnění – samostatné dělostřelecké pozorovatelny K-S12b. V současné době má klub 9 členů a rád by rozšířil svou členskou základnu. Stanovy klubu jsou k dispozici v sídle klubu.
Členové klubu
Horiz (Jana Horáková)
– členkou od sezony 2007. Občas provází, avšak největší podíl její práce je v aktualizaci webových stránek, správě našeho e-mailu a papírování. Má na starost také finanční stránku veškeré naší práce. Je typickým cholerikem, takže práce s ní je občas o nervy, ale o všechno se dokáže postarat.
Jura (Jiří Vaněrek)
– poslední z původní party, která objekt od roku 1992 spravovala. Takový náš „táta“. Jako nejstarší člen klubu se už příliš nenamáhá prací, protože ví, že tu jsou mladší. Dohlíží a kontroluje co nového se událo a když se mu něco nelíbí, neváhá nám to říct. Snaží se pro nás dělat věci, na které sami zapomínáme. Je dalším kdo pracovně spadá pod ministerstvo vnitra.
Ondra (Ondřej Krpelán )
– nejmladší z průvodců, který v klubu působí od sezony 2007. Je neuvěřitelně aktivní, k vyčištění diamantového příkopu nepotřebuje ani žebřík nebo lano. Jeho průvody bývají označovány za nejlepší a vyčerpávající. Takových jako je Ondra je málo a my jsme rádi, že jsme si ho „ukořistili“ pro sebe.
Vojcl (David Vojáček)
- Vojáček policista, členem od roku 2007. Absolutní flegmatik, který k práci potřebuje "soupeře", aby se měl s kým hecovat. Jako průvodce se objevuje už spíše výjimečně, ale když s průvodem začne, neví kdy přestat.
Lišák (Martin Fuchs)
- budoucí skvělý lékař, který v klubu pomáhá především při fyzické práci, aby mohl alespoň na chvilku nechat odpočívat mozek. Tvrdohlavý cholerik, který nesnáší nedokončenou práci. Členem se stal v roce 2013.
Vláďa (Vladislav Moštěk)
- člen klubu od roku 1994. Ačkoli kvůli svému zaměstnání na několik let péči o objekt vynechal, opět se vrátil a můžete se s ním potkat jako s průvodcem. 
Do našich řad stále hledáme nové průvodce. Máte-li zájem, napište na e-mail uvedený v kontaktech, nebo volejte na uvedená čísla.